Preloader

Feri, Hošek, Cimický. Odstartovalo české MeToo, nebo nás čeká dlouhá cesta?

Dominik Feri, Jiří Hošek a Jan Cimický. Jména tří vlivných mužů, která byla v letošním roce skloňována médii i veřejností v souvislosti s kauzami sexualizovaného násilí a sexuálního obtěžování. Zároveň se zvedla diskuse o dané problematice, stejně jako o redefinici trestů za znásilnění. Zmíněné kauzy zároveň vytáhly na světlo četné mýty a předsudky, které sexualizované násilí stále opřádají.

Je paralyzovaná strachem. Často se nemůže hýbat, nemůže křičet, zažívá intenzivní strach o vlastní život. – JUDr. Lucie Hrdá

„Lidé mají pocit, že už se nemluví o ničem jiném než o sexualizovaném a domácím násilí. Ale na to, jak strašně je to časté a jak často je to bagatelizované, je to jenom dobře. Z té vlny zájmu by se měla stát běžná náplň toho, o čem se bude mluvit. Tak jak je to teď, by to mělo zůstat. Tato témata si to zaslouží,“ uvedla právnička Lucie Hrdá.

.....

Přečtěte si celý článek.


Specializujeme se na trestní právo a právo rodinné, včetně řešení problému domácího násilí, stalkingu a zastupování obětí trestné činnosti.
TOP
LGBTQ Friendly