Preloader

Lucie Hrdá: Mluvím o věcech bez obalu

,,Mluvím o věcech bez obalu, to je důvod, proč mě někdo může mít za drsnou. Beru to jako úhel pohledu. Pokud je vhodný okamžik, mluvím i sprostě. Nejsem kostýmková advokátka ani nemám hodinky za milion. Bylo by to u mě kontraproduktivní,” popisuje samu sebe Lucie Hrdá, advokátka se specializací sexualizované násilí.

,, Lidé potřebují mít vedle sebe někoho, s kým si mohou zanadávat, že svět nefunguje. Někoho, komu nevadí vidět je uplakané a s nudlí u nosu. Člověk by měl vědět, že jako oběť v trestném řízení, má nárok na advokáta zadarmo. Na advokáta se můžete spolehnout, zajišťuje, abyste měli nárok na vaše práva. Člověk v posttraumatu určitě není schopen číst zákony a zkoumat, co může a co nemůže. Sami soudy jsou v některých případech mimo a netuší. Naprosto se podceňuje prožívání oběti trestného činu,” říká advokátka Lucie Hrdá, která byla ranním hostem na Rádiu ZET.
,,Trest si bude jinak představovat oběť i pachatel trestního činu. Problém je v tom, že na to, jak závažné jsou případy sexualizované násilí, zejména v jeho následcích, zjednodušování a bagatelizace ze strany soudu a jejich přístup k obětem, je naprosto zarážející,” dodává Hrdá.

A jaký rozsudek Lucii Hrdou naprosto překvapil? Poslechněte si celý rozhovor.


Specializujeme se na trestní právo a právo rodinné, včetně řešení problému domácího násilí, stalkingu a zastupování obětí trestné činnosti.
TOP
LGBTQ Friendly