Preloader

Zásah do těla, pocit hnusu. Sundání kondomu bez souhlasu jako znásilnění

„Pocit špíny a zrady. Narušení tělesné integrity. Jako kdyby mě znásilnil.“ Tak popisují ženy zkušenost se stealthingem, tedy sundáním prezervativu bez souhlasu během styku. Tato praktika je v některých zemích dokonce pokládána za znásilnění. Kromě toho, že je toto jednání neetické, vzniká také riziko otěhotnění nebo přenosu pohlavních chorob.

„Můj bývalý partner si při našem prvním styku sundal kondom. Já jsem na kondomu trvala, nebrala jsem tehdy ještě antikoncepci. Nejdřív ho měl nasazený, pak mu vyklouzl, ale místo toho, aby si ho jen upravil, sundal si ho. Prý že to chtěl cítit přímo a neodolal... Za několik okamžiků mi to řekl, ihned jsem styk ukončila,“ popsala pro iDNES.cz žena, jež si přála zůstat v anonymitě.

„Vyloženě jsem dotyčnému muži předem řekla, že si má dát ochranu. Sundal si ji, aniž by mi to řekl. Zeptala jsem se ho, jestli ji má, a přiznal se, že ne. Tehdy jsem ho jen vyzvala, ať si ji tedy dá, a dál jsem to neřešila –⁠ byla jsem mladá a hloupá,“ uvedla další.

 

Přečtěte si celý článek.


Specializujeme se na trestní právo a právo rodinné, včetně řešení problému domácího násilí, stalkingu a zastupování obětí trestné činnosti.
TOP
LGBTQ Friendly