Preloader

Úspěšné právničky hodné následování

Blížící se konec roku bývá u mnohých spojen s bilancováním. Co se v uplynulých dvanácti měsících povedlo, co o poznání méně a na co je lépe zapomenout. V redakci Právního rádce se stalo železnou tradicí, že máme závěr roku spojený se sestavováním žebříčku významných právniček, tedy úspěšných žen s inspirativním vlivem na obor a své okolí.

Abychom byli maximálně objektivní, s přípravami začínáme vždy několik měsíců dopředu. Obnáší to projít stovky jmen, u každého z nich provést rešerše, sesbírat podklady, porovnat řadu atributů, abychom na konci této mravenčí práce mohli s klidným srdcem říct: vybrali jsme ty nejlepší z nejlepších.

V dobách předcovidových bývalo zvykem, že korunovace královen českého práva byla zlatým hřebem slavnostního galavečera. Stejně jako loni nám ale ani letos platná protiepidemická opatření nedovolují uspořádat společenský večer v té podobě, jakou bychom si přáli. Prostým porovnáním počtu jmen uvedených na následujících stranách s aktuálně platným nařízením ministerstva zdravotnictví zjistíme, že bychom nemohli pozvat ani všechny oceněné.

Přesto naše čtenáře nechceme o v pořadí už sedmý žebříček významných právniček ochudit. Chceme jím ocenit dámy, které i letos posunuly hranice svých oborů, jsou inspirující ikonou hodnou následování. Dokážou podnítit touhu se jim vyrovnat a velkoryse ukazují cestu, jak na to, třeba i těm, kteří jsou teprve na začátku své právnické kariéry.

Kritéria pro hodnocení zůstávají stejná. Především nás zajímal vliv na společnost, kancelář nebo instituci, kde kandidátka působí. Důležité byly dosažené výsledky její práce a jak pronikaly do mediálního prostoru. U advokátek či státních zástupkyň nás zajímaly úspěšně dotažené případy u soudu, významné transakce, u soudkyň míra potvrzování jejich rozhodnutí nadřízenými instancemi a citovanost rozsudků jejich senátů. A u všech adeptek jsme brali v úvahu i publikační činnost a aktivitu v rámci různých profesních uskupení, zkrátka jak se o dotyčné za uplynulý rok psalo a mluvilo.

I tentokrát jsme aplikovali pravidlo, že z jedné advokátní kanceláře zařazujeme do žebříčku vždy jen jednu reprezentantku. Může to být sice nespravedlivé vůči týmům, kde je úspěšných právniček na významných postech více. Na druhou stranu ani pokud bychom celý časopis věnovali těm, které by si ocenění zasloužily, nedostalo by se patrně na všechny. Pro ostatní týmy to pak může být motivací k ještě lepším výkonům, které je třeba již v příštím ročníku mohou vynést na výsluní.

Ať už jsou to jména, která se na následujících šesti stránkách objevují úplně poprvé, nebo jde již o stálice v jednotlivých kategoriích, věříme, že zařazení do žebříčku bude povzbuzením do další práce jak pro jejich nositelky, tak pro jejich budoucí následovatelky.

ADVOKACIE

Michala Plachká

řídící partnerka Pure Legal, místopředsedkyně ČAK

Založila ostravskou advokátní kancelář Pure Legal. Do letošního sněmu advokátní komory úspěšně kandidovala za platformu Komora 2.0.

Monika Novotná

partnerka Rödl & Partner, místopředsedkyně ČAK

V rámci advokátní komory vedle funkce místopředsedkyně představenstva rovněž předsedá i rozpočtovému a hospodářskému výboru.

Lucie Hrdá

zakládající partnerka AK Hrdá

Je nepřehlédnutelnou tváří ve veřejném prostoru, pokud jde o témata domácího či sexualizovaného násilí. Upozorňuje na nízké tresty pro pachatele těchto činů a některé případy spolu s kolegy zveřejňuje na webu beztrestu.cz.

 

Olga Beláňová
zakládající partnerka BBH

Martina Březinová
counsel AK Kinstellar

Monika Čírtková
samostatná advokátka

Anita Davidová
partnerka DBK Partners

Eva Dobrohrušková
Of Counsel DLA Piper

Petra Dolejšová
samostatná advokátka

Specializuje se na právo v oblasti marketingu, médií, GDPR a ochranu značky. Je aktivní i na sociálních sítích, kde v rámci iniciativy Bez paragrafů srozumitelně školí právní témata.

Klára Doležalová
partnerka Moreno Vlk & Asociados

Dagmar Dubecká
partnerka Kocián Šolc Balaštík

Barbara Simon Dunovská
zakladatelka Dunovská & Partners

Jana Felixová
partnerka Felix & spol.

Adéla Francúzová
řídící partnerka KŠD Legal

Adéla Gajdová
zakládající partnerka Urbášek Partners

Hana Gawlasová
partnerka Squire Patton Boggs

Vladimíra Glatzová
zakladatelka Glatzová & Co.

Jana Zwyrtek Hamplová
samostatná advokátka

Alice Hejzlarová
řídící partnerka LP Legal

Milena Hoffmanová
partnerka Baker & McKenzie

Karolína Horáková
partnerka Skils

Hana Himmatová
partnerka AK Žižlavský

Tereza Hošková
vedoucí advokátka Weinhold Legal

Iveta Jančová
partnerka Brož & Sokol & Novák

Marie Janšová
partnerka Legalité

Patří mezi nejdoporučovanější specialistky na pracovní právo. Je členkou kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů a předsedkyní představenstva Czech Employment Law Association.

Lucie Ježková
partnerka Trojan, Doleček a partneři

Eva Ostruszka Klusová
partnerka Forlex

Martina Krákorová
partnerka Wilsons

Kateřina Malá
zakládající partnerka Urban & Hejduk

Monika Mašková
partnerka PRK partners.

Petra Myšáková
counsel Allen & Overy

Specializuje se na bankovnictví. Získala ocenění Rising star od Euromoney Legal Media Group pro výrazné tváře bankovní praxe.

Veronika Odrobinová
partnerka GT Legal

Jana Pattynová
partnerka Pierstone

Jiřina Procházková
partnerka Deloitte Legal

Nataša Randlová
partnerka Randl Partners

Klára Rücklová
advokátka GHS Legal

Jana Sedláková
partnerka Sedlakova Legal

Petra Sochorová
counsel Havel & Partners

Odbornice na pracovněprávní problematiku je současně česká šachová mezinárodní mistryně z roku 1999.

Eva Svobodová
lokální partnerka White & Case

Kateřina Šveřepová
partnerka Císař Češka Smutný

Markéta Tvrdá
partnerka Dentons

Andrea Vejběrová
partnerka Hartman, Jelínek, Fráňa a partneři

Dominika Veselá
partnerka Eversheds Sutherland

.....


Specializujeme se na trestní právo a právo rodinné, včetně řešení problému domácího násilí, stalkingu a zastupování obětí trestné činnosti.
TOP
LGBTQ Friendly